gggg

درست کردن قاب عکس مقوایی

اسفند ۱۳, ۱۳۹۲ 17707 123 بدون دیدگاه

توضیحات

امروز نحوه درست کردن قاب عکس مقوایی را نشان می دهم. این مقوا را برمی دارید، می خواهیم قاب عکس ۴×۳ درست کنیم که می توانید عکس سایز ۴×۳ در آن قرار دهید. حداقل ۲ یا ۳ اینچ در بالا و پایین عکس باید فضا بگذاریم، این را علامت می زنیم و می بریم.

از آنجا که عکس ما قرار است ۴×۳ باشد پس ۳×۳ می شود حدود ۶ اینچ، ۶ اینچ را علامت می زنیم و می بریم. همین کار را روی دیگر مقوا تکرار می کنیم، فقط باید این را روی مقوای جدید بگذاریم. خط می کشیم و می بریم. هر دو هم اندازه هستند، یکی برای جلو و یکی برای عقب. یک پنجره ۴×۳ برای عکسمان درون این می بریم.

دوباره اندازه می گیریم، از این طرف ۵/۱ اینچ فضا می گذاریم، یک… دو… و سه اینچ، و از این طرف هم ۵/۱ اینچ باقی ماند. در پایین هم این کار را تکرار می کنیم. با مداد علامت بزنید، حالا ۴ اینچ، باز هم ۵/۱ اینچ فضا می گذاریم. در پایین همین را تکرار می کنیم و علامت می زنیم.

این فضا دقیقا ۴×۳ می باشد، داخل آن را می بریم. پنجره ما این شکلی خواهد شد. کاغذهای دستی زیبایی داریم که با آن ها ابتدا قسمت پشت را می پوشانیم. از ۴ طرف ۵/۱ اینچ فضا بگذارید و مجبور نیستید اندزه بزنید چون این قسمت دیده نمی شود. اینجا را چسب می زنیم، و روی کاغذ قرار می دهیم. چون می خواهیم این قسمت را به این لبه بچسبانیم گوشه آن را می بریم. برای بهتر چسبیدن، کاغذ را کمی خط می اندازیم با یک وسیله. حالا چسب می زنیم. هر لبه را فشار دهید.

این قاب در این قسمت قرار می گیرد و این وسط خالی می ماند که من دوست ندارم به این صورت بماند. معمولا آن را با یک کاغذ متفاوت می پوشانم. به اندازه پنجره می برم، چسب می زنم و می چسبانم. می گذارم خشک شود. حالا می رویم سراغ پنجره. برای پنجره معمولا از کاغذ سبک استفاده می کنم. طریقه برش مثل قبل است، نیازی به اندازه گیری نیست، پایین را می برم. اکنون قاب را می چسبانم. دوباره گوشه ها را ببرید. از آنجا که فقط یک اینچ کاغذ در این وسط نیاز داریم، باقی را می بریم.

لبه ها را به پنجره می چسبانم و مثل قبل باید کاغذها را کمی خط بیاندازیم. همه لبه ها را چسب می زنم و بعد از چسباندن فشار می دهم. می توانید از صفحه کاغذهای قدیمی نیز استفاده کنید ولی من مقوا را ترجیح می دهم. این ها صاف تر هستند. این دو را روی هم می گذارم، به این شکل خواهد بود. حالا به این چسب می زنم. فقط به سه طرف قاب چسب می زنم چون باید عکس را از بالا یا بغل داخل قاب بگذاریم. این را اینجا قرار می دهم و فشار می دهم.

حال این را با کمی گل تزئین می کنم. هر رنگی را می توانید برای گل به کار ببرید. من معمولا دو گوشه را انتخاب می کنم. گل های خود را روی قاب قرار دهید و شاخه ها را کنار آن ها، همیشه از این شاخه ها آماده داشته باشید خیلی به درد می خورند. بعد همه این ها را می چسبانیم. اکنون برای این به یک پایه احتیاج داریم. از اضافی پنجره استفاده می کنیم و آن را دو قسمت می کنیم، این پایه ما خواهد بود. روی این را هم کاغذ می چسبانیم.

پایه را روی کاغذ می گذارم و تا می زنم. اول اینجا را چسب می زنم، اطمینان حاصل کنید که مقوا دیده نمی شود. این دو قسمت را تا کنید. این بخش اضافی را می برم. دو سر آن را چسب می زنم، بستگی به شما دارد که حالت افقی یا عمودی را بخواهید. من عمودی را انتخاب می کنم پس پایه را اینجا می چسبانم. تای آن را باز کنید و به این صورت قرار دهید. این هم از آموزش درست کردن قاب عکس مقوایی ،به همین سادگی. یک قاب افقی هم به همین روش درست کردم.

 وسایل مورد نیاز برای درست کردن قاب عکس مقوایی : مقوا، خطکش، کاتر، پاک کن، مداد، چسب، کاغذ دست ساز، گل چین دار، برگ.

 

هنر