gggg

۵ غذای مفید برای کبد چرب و سلامت کبد

جولای 23, 2016 2569 25 بدون دیدگاه

توضیحات

خیلی ها اهمیت کبد در بدن انسان را نمی دانند. بعد از مغز، کبد دومین عضو مهم در بدن است. مسئولیت بیش از ۵۰۰ عملکرد در بدن به عهده کبد است. یکی از این فعالیت ها سم زدایی مواد شیمایی و مواد مضری مثل غذاهای سرخ کردنی و الکل بیش از حد در بدن است. بیماری کبد یا همان کبد چرب چیست؟ کبد ظرفیت میزان کمی از چربی را دارد، اما وقتی میزان چربی به ۵ الی ۱۰ درصد از وزن خود کبد برسد، به بیماری کبد یا کبد چرب مبتلا می شوید. همچنین وقتی افراد میزان متوسط یا بیشتر از متوسط الکل بنوشند، کبد چربی خواهند داشت. مجله تغذیه اعلام کرده میزان کبدهای چرب سالانه رو به افزایش است و در حال حاضر بیش از یک چهارم جمعیت دنیا به آن مبتلا هستند. ۵ غذای مفید برای سلامت مطلوب کبد عبارت هستند از :

  • چای سبز. این نوشیدنی معجزه آور که در طول روز چندین بار قابل مصرف است، سرشار از آنتی اکسیدان مفید است و ذخایر چربی کبد را از بین می برد.
  • لیمو ترش و لیمو شیرین. این دو میوه به دلیل داشتن ویتامین C می توانند مواد سمی بسیاری را از بین ببرند. خیلی افراد روزانه آب این دو میوه را در آب نوشیدنی خود می ریزند و برای بهبود سلامت کبد خود می نوشند.
  • سبزیجات برگ دار. اسفناج، گل کلم، کلم پیچ و کلم بروکلی سرشار از کلروفیل گیاهی هستند و نقش پاک کننده کبد را دارند. همچنین تولید صفرا را سرعت می بخشد که در نتیجه به شستشوی مواد مضر بالقوه از کبد کمک می کند.
  • سیب معدنی از آنزیم و آنتی اکسیدان است. همچنین حاوی پکتین است، پکتین به سموم موجود در روده می چسبد و سپس به راحتی از بدن دفع می شود.
  • عصاره شیره خاربن. این ماده هزاران سال است که به عنوان داروی گیاهی استفاده می شود. از گیاهی بلند که از خانواده آفتابگردان ها است گرفته می شود. خواص آن بازسازی سلول های کبد و دفع سموم است که در سم زدایی کبد بخش مهمی محسوب می شود. خاصیت بعدی آن ترمیم آسیب کبد است. اگر تا به حال دارو مصرف کردید، مقدار زیادی الکل مصرف کردید، یا از طریق هوا، آب یا غذا آلودگی های مضری وارد بدنتان شده اند، استفاده از کپسول های عصاره خاربن pure بهترین و راحت ترین راه برای بهبود و کمک به سلامت کبد است.

اگر باردار یا زیر سن قانونی هستید، قبل از انجام این توصیه ها با پزشک خود مشورت کنید.

پزشکی