gggg

ساخت گلدان فانتزی با لامپ

آبان ۱۰, ۱۳۹۵ 1515 11 بدون دیدگاه

توضیحات

دراین فیلم آموزشی از یک لامپ رشته ای و یک چوب لباسی فلزی استفاده می کنیم.

ابتدا عینک و دستکش محافظتی می پوشیم. سپس با استفاده از انبردستی رابط انتهای لامپ را کنده و با یک پیچ گوشتی باریک شیشه های دور حفره را می شکنیم. سپس با دقت بسیار با استفاده از پیچ گوشتی دهانه شیشه ای را شکسته و راه حباب را باز می کنیم و بعد برای باز کردن حفره شیشه ای به طور کامل، به این صورت دور تا دور آن را تمیز می کنیم، این کار را با دقت و مراقبت بسیار انجام دهید. سپس مواد داخل آن را خالی کنید. حالا یک گلدان حبابی توخالی داریم.

برای ساخت پایه، سر چوب لباسی را بریده و دو طرف آن را صاف می کنیم. سپس آن را به طول ۶۰ سانتیمتر می بریم و به پنج قسمت مساوی ۱۲ سانتیمتری تقسیم می کنیم و علامت می زنیم. در قدم بعدی باید آن را از نقاطی که علامت زدیم خم کرده و به شکل مثلث دربیاوریم. از ۱۲ سانتیمتر بعدی به عنوان پایه و از ۱۲ سانتیمتر پایانی به عنوان نوار نگهدارنده استفاده می کنیم. سپس انتهای نوار نگهدارنده را با انبر خود یا با پیچاندن آن دور یک وسیله گرد کرده و به اندازه ای دربیاورید که مناسب آویزان کردن لامپ از آن باشد. باید حلقه به قدری مناسب باشد که لامپ از آن نیفتد. این هم از این، یک گلدان حبابی ساده.

برای اینکه جالب تر بشود می توانیم آن را به حالت روشنایی درآوریم. برای این کار از یک جاکلیدی LED استفاده می کنیم، آن را باز کرده و باطری ها را بیرون بیاورید، همانطور که می بینید این دو باطری دارد و از حفره رد نمی شود. پس به جای این، از سه باطری ساعت که به هم چسبیده شده اند و LED قبلی که به سوئیچ قبلی وصل شده، استفاده می کنیم. سپس این را داخل حفره حباب و سر آن نصب کنید و از پیچ گوشتی برای روشن و خاموش کردن آن استفاده کنید. جالب است، نه؟ آن را خارج کنید تا حباب را از آب پر کنید و دوباره باطری ها و LED را سرجای خود قرار دهید و گل ها را در گلدان قرار دهید.

ممنون که تماشا کردید.

هنر