gggg

آموزش تهیه رولت ژله‌ای

دی ۱۹, ۱۳۹۵ 4216 25 بدون دیدگاه

توضیحات

یک دستورفوق العاده آسان و سریع که یاد میگیرید تنها با ۳ ماده، فرفره های ژله ای درست کنید. بچه ها عاشقش میشوند. شما میتوانید از هر طعم ژله ای که دوست دارید استفاده کنید.

مواد مورد نیاز:

۱ بسته ژله

نصف پیمانه آب

۱ پیمانه مارشمالوکوچک

برای شروع از یک ظرف۲۰ در ۲۰ سانتی متر استفاده می کنیم، شیشه ای یا فلزی فرقی نمیکند، کمی روغن در ظرف اسپری کرده و با دستمال حوله ای کل سطح ظرف و تمام دیواره ها را چرب می کنیم، مطمئن شوید همه جای ظرف با یک لایه ی نازک روغن پوشانیده شده.

در یک کاسه یک بسته پودر ژله را با نیم پیمانه آب، ویسک(همزدن با همزن دستی) می کنیم سپس به مدت یک دقیقه در مایکروفر قرار می دهیم و دوباره ویسک می کنیم تا تمام ژله در آب حل شود، اگر حل نشد مجددا ۲۰ تا ۳۰ ثانیه در مایکروفر قرار دهید. یک پیمانه مارشمالو را به مواد اضافه می کنیم و دوباره به مدت ۲۰ تا  ۴۰ ثانیه در مایکروفر بگذارید. در مایکروفر من دقیقا ۳۰ ثانیه کافی است، پس حتما حواستان باشد تا زمانی که مارشمالوها پف کند وحجیم شود کافی است. دوباره ویسک کنید تا مارشمالو ها کاملا حل شود و اگر حل نشد ۱۰ ثانیه دیگر در مایکروفر بگذارید.

مواد را در ظرف اولی که چرب کرده بودیم میریزیم و به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت در یخچال قرار می دهیم.

با یک چاقوی تیز دورتادور مواد را از ظرف جدا کرده و گوشه ای از آن را بالا می کشیم، سپس رول می کنیم. مراقب باشید چون مارشمالوها حات چسبنده دارند، تا آنجایی که می توانید محکم نگه دارید و مواد را رول کنید و بر روی تخته قرار دهید و توسط نخ ماهیگیری یا نخ دندان بدون اسانس با فاصله ی۲.۵ سانتی متری گره بزنید و محکم بکشید تا ژله برش بخورد.

در انتها همه ی ژله های برش خورده را در یک بشقاب گذاشته و تا زمان سرو در یخچال قرار دهید.

امیدوارم از دیدن این ویدیو لذت برده باشید!

 

آشپزي